O NAS

Poradnia laktacyjna to miejsce stworzone przez 3 koleżanki, położne, doradczynie laktacyjne – Anię, Dankę i Ilonę. Razem pomagamy kobietom pragnącym karmić piersią. Towarzyszymy, wspieramy, pokazujemy, rozwiązujemy problemy laktacyjne. Po prostu jesteśmy przy Was wtedy kiedy tego potrzebujecie.

Oto my. Jeśli chcecie poznać nas bliżej 😉

dr n. med Danuta Kozłowska-Rup

jamAbsolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Certyfikowany Doradca Laktacyjny – CDL Nr rej. CNoL 482/2015/CDL, naukowiec, blogerka. Współautorka naukowego bloga dla rodziców Mataja.pl  Mama 3 letniego chłopca. Oprócz pracy na etacie mamy, od 10 lat spełnia się pracując na oddziale Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Rudzie Śląskiej. Tam z pokorą i uznaniem obserwuje mamy wcześniaków, które karmią dzieci własnym mlekiem, piersią, a często też zostają honorowymi dawczyniami w Banku Mleka Kobiecego. Praca na stanowisku koordynatora ds. laktacji i prowadzenie przyszpitalnej poradni laktacyjnej w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu utwierdziły ją w przekonaniu, że praca doradcy laktacyjnego jest jej powołaniem i aktualnie jedynym hobby. Wolontariuszka Fundacji Promocji Karmienia Piersią, fanka Hafiji, autorka artykułów do Kwartalnika Laktacyjnego. Przyznaje się bez bicia, że dopiero odkąd została mamą w pełni zrozumiała o co chodzi w tym całym karmieniu piersią i dlaczego to tak ważne, chociaż nie zawsze proste. Swoją drogą – najlepsza w pisaniu doktoratu z dzieckiem przy piersi 😉

Udziela porad laktacyjnych na terenie Czeladzi, Będzina, Siemianowic Śląskich, Sosnowca i okolic. Kontakt pod numerem telefonu: 602 855 091

Garść opinii o mojej pracy jako doradca laktacyjny znajdziecie: blog- tu, gdzie rodzić info – tu,  Szpital Zabrze – tu, fb poradni – tu oraz tutaj.

mgr Anna Szymik

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie na kierunku Położnictwo oraz Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej na kierunku Administracja i zarządzanie, Certyfikowany Doradca Laktacyjny – Nr rej. CNoL 0120/2010/CDL. Pełnoetatowa mama niebieskookiego blondaska 😉 Z doświadczenia położna noworodkowa, współzałożycielka pierwszego na Śląsku, a drugiego w Polsce Banku Mleka Kobiecego. Ostatnio odkryła, że macierzyństwo jest jak nauka chodzenia. Początki są trudne, czasami bolesne, ale ostatecznie pozwala odkryć sens życia. Celebruje karmienie piersią bo wie jak niezwykłe są to chwile zarówno dla matki jak i jej dziecka. Na co dzień jak każda matka zachwyca się nowymi umiejętnościami swojego Synka jak również odkrywa u siebie nowe pokłady cierpliwości, zrozumienia i empatii. Hobby – aktualnie brak, ale uwielbia chwile z muzyką, taniec i spontaniczny śmiech do łez :-) Lubi przebywać z ludźmi pozytywnymi, bezinteresownymi i z dystansem do siebie samych oraz codzienności. Opinie o mojej pracy tutaj.

Udziela porad na laktacyjnych na terenie Katowic i okolic tel. 695 191 080

mgr Ilona Kuczerawy

11992101_10207544756840380_475218540_nAbsolwentka Położnictwa na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i Podyplomowego Żywienia Klinicznego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Certyfikowany Doradca Laktacyjny-CDL Nr  rej. CNoL 483/2015/CDL, doktorantka. Aktualnie biega pomiędzy pracą, uczelnią oraz różnymi innymi projektami. Od 9 lat pracuje w szpitalu na oddziale położniczo-ginekologicznym. To właśnie tam spotyka świeżo upieczone mamy, które stara się wesprzeć w tych trudnych początkach mlecznej drogi. Ma szczęście do ludzi, którzy stają na jej drodze i do tajemniczych, dobrych zbiegów okoliczności. Podobno zakręcona.  Podobno pozytywnie. Podobno porywa się z motyką na słońce.

Możecie nas też znaleźć na stronie Centrum Nauki o Laktacji – tu.