O MNIE

dr n. med Danuta Kozłowska-Rup

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku położnictwo, Międzynarodowym Dyplomowanym Konsultantem Laktacyjnym IBCLC (International Breastfeeding Certified Lactation Consultant), Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym – CDL Nr rej. CNoL 482/2015/CDL, niespełnionym naukowcem, blogerką. Współtworzę naukowego bloga dla rodziców Mataja.pl 

Zawód, który wykonuję jest moją pasją dlatego wciąż pracuję w państwowej służbie zdrowia 😉 , a od ponad 11 lat na oddziale Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Rudzie Śląskiej. Moje zawodowe zainteresowania krążą wokół wcześniaków i tego co my – szpitalni opiekunowie możemy zrobić, aby ich start w  życie był jak najlepszy (NIDCAP, Neonatal Individalized Developmental Care and Asessment Program). Na oddziale dla wcześniaków z pokorą i uznaniem obserwuję mamy, które karmią dzieci własnym mlekiem, piersią, a często też zostają honorowymi dawczyniami w Banku Mleka Kobiecego. Praca na stanowisku koordynatora ds. laktacji i prowadzenie przyszpitalnej poradni laktacyjnej w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu utwierdziły mnie w przekonaniu, że praca doradcy laktacyjnego jest moim powołaniem i aktualnie jedynym hobby. Jestem wolontariuszką Fundacji Promocji Karmienia Piersią, fanką Hafiji, autorką artykułów do Kwartalnika Laktacyjnego.

Prywatnie jestem mamą 4 letniego urwisa. Przyznaję się bez bicia, że dopiero odkąd zostałam mamą w pełni zrozumiałam o co chodzi w tym całym karmieniu piersią i dlaczego to tak ważne, chociaż nie zawsze proste.

Domowych porad laktacyjnych udzielam na terenie miast Aglomeracji Śląskiej, takich jak: Czeladź, Będzin, Sosnowiec, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza- okolice Centrum, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Ruda Śląska, Katowice i okolice.

Umów się na wizytę: tel. 602 855 091

Garść opinii o mojej pracy jako doradca laktacyjny znajdziecie: blog- tu, gdzie rodzić info – tu,  Szpital Zabrze – tu, fb poradni – tu oraz tutaj.